57 lượt xem

Bất ổn ở TTC Land! | Thiennhan

Vyresnio personalo sutrikimas

„Saigon Thuong Tin“ nekilnojamojo turto akcinės bendrovės direktorių valdybaTTC žemė (SCR) ką tik paskelbė nutarimą Nr.42/2019/NQ-HĐQT dėl įmonės personalo struktūros keitimo. Atitinkamai, nuo 2019 m. lapkričio 1 d. Nguyen Dang Thanh, direktorių valdybos pirmininkas, nustos kartu eiti TTC Land generalinio direktoriaus pareigas. Vietoje to ponas Vu Quoc Thai buvo įdarbintas ir paskirtas generaliniu direktoriumi.

Ponas Vu Quoc Thai šiuo metu yra bendrovės DHA generalinis direktorius, dirbęs TTC Land verslo strategijos segmente. Tiksliau, 2012–2016 m. P. Thai buvo Saigon Thuong Tin Real Estate Company Verslo strategijos skyriaus vadovas. 2016–2017 m. P. Thai buvo „TTC Land“ steigėjo pirmininko padėjėjas. 2017-2019 metais P. Thai ėjo DHA Company Pardavimų ir rinkodaros skyriaus generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigas.

„TTC Land“ vyresniojo personalo struktūros pasikeitimas nustebino daugelį žmonių. Nes vos prieš kelis mėnesius Nguyen Dang Thanh buvo paskirtas Direktorių valdybos pirmininku ir generaliniu direktoriumi, tikintis susigrąžinti senąją TTC Land šlovę.

Konkrečiai, maždaug prieš pusmetį „TTC Land“ paskelbė apie nutarimą paskirti Nguyeną Dang Thanh generaliniu direktoriumi, kuris pakeis poną Bui Tien Thangą. Anksčiau 2018 metų metiniame visuotiniame akcininkų susirinkime P. Thanh taip pat buvo išrinktas „TTC Land“ direktorių tarybos pirmininku.

Nguyen Dang Thanh generalinio direktoriaus pareigas paliko po maždaug pusės metų.
Nguyen Dang Thanh generalinio direktoriaus pareigas paliko po maždaug pusės metų.

Nguyen Dang Thanh, gimęs 1976 m., turi valiutų verslo bakalauro laipsnį, Hošimino ekonomikos universitetą. Jis turi daugiau nei 20 metų patirtį bankininkystės, finansų ir nekilnojamojo turto srityse.

P. Thanh taip pat save įvardija kaip „Thanh Thanh Cong Group-TTC Group“ pirmininko Dango Van Thanho „studentą“. Naujose pareigose P. Thanh bus atsakingas už strateginę kryptį nuo organizacijos restruktūrizavimo ir aparato efektyvinimo, verslo skatinimo, kapitalo valdymo ir panaudojimo, kviečiant dalyvauti investuotojams Užsienio investicijos.

Grįžęs į TTC žemę, ponas Nguyen Dang Thanh mano, kad tai yra galimybė po daugelio metų vėl susitikti su savo buvusiu viršininku Dang Van Thanh. Anksčiau P. Thanh gavo Dang Van Thanh kvietimą būti TTC Land direktorių valdybos pirmininku ir generaliniu direktoriumi.

Ne tik ponas Thanhas, „TTC Land“ vyresnieji darbuotojai taip pat nuolat keičiasi. Anksčiau ponas Nguyen Quoc Vinh atsistatydino iš „TTC Land“ generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigų. P. Vinh yra Hai Phong Plaza Trading Joint Stock Company direktorių valdybos pirmininkas.

Vinh paliko „TTC Land“ beveik tuo pačiu metu, kai „TTC Land“ perleido 21,7 mln. akcijų, ty 70% Hai Phong Plaza Trade kapitalo. Bendros pajamos siekė 311,5 mlrd. VND.

Be to, akcijų pirkėjas privalo grąžinti TTC Land sumas ir pinigų ekvivalentus pagal Hai Phong Plaza Trading finansinės atskaitomybės duomenis, atlikęs atitinkamų investicijų, gautinų ir mokėtinų sumų tarpuskaitą su perleistų akcijų skaičiumi. Hai Phong Plaza Trade buvo įkurta 2006 m., veikianti nekilnojamojo turto verslo srityje.

Be dviejų aukščiau paminėtų garsių vardų, „TTC Land“ vadovybė taip pat nuolat keičiasi. Konkrečiai, gegužės pabaigoje Direktorių valdyba atleido ponios Huynh Kim Yen sekretorės pareigas. Taip pat šį mėnesį „TTC Land“ taip pat atleido poną Ho Huu Nhaną iš generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigų.

Iki 2019 m. birželio mėn. TTC Land taip pat patvirtino nutarimą atleisti 2 generalinio direktoriaus pavaduotojus Nguyen Quoc Vinh ir ponią Nguyen Thi Mai Thao pagal asmeninius siekius. Liepos 19 d. Direktorių valdyba atleido Nguyeną Van Trieną iš vyriausiojo finansų direktoriaus pareigų ir į jo vietą paskyrė Le Hung Cuongą.

Rugpjūčio 22 d. TTC Land direktorių valdyba patvirtino Pham Trung Phan Xuan Quang atleidimą iš generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigų. P. Quang gimė 1980 m., turi informacinių technologijų bakalauro laipsnį Hung Vuong universitete, generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigas paskirtas nuo 2018 m. gruodžio 17 d.

2019 m. metiniame visuotiniame akcininkų susirinkime „TTC Land“ direktorių valdyba pateikė nuolatinės direktorių valdybos pirmininkės pavaduotojos Huynh Bich Ngoc 5 metų kadencijos pabaigos ataskaitą. Todėl valdybos narių skaičius sumažintas nuo 6 iki 5.

Ponia Bich Ngoc yra TTC grupės pirmininko Dango Van Thanho žmona, akcininkas valdo 22,4 % TTC Land įstatinio kapitalo. Šiuo metu M. Ngoc valdo 0,18% „TTC Land“ įstatinio kapitalo. P. Thanh ir ponios Ngoc sūnus Dang Hong Anh valdo 10,11 % TTC Land įstatinio kapitalo.

Be to, „TTC Land“ direktorių valdyba taip pat pasiūlė atleisti valdybos narius kartu su pirmininku Pham Dien Trung ir nepriklausomu direktorių valdybos nariu Ta Chi Cuong.

Gyvas „Amalas“

Kalbant ne tik apie vyresnius darbuotojus, „TTC Land“ verslo rezultatai taip pat kelia daug problemų. 2019 m. trečiojo ketvirčio finansinėje ataskaitoje „TTC Land“ paskelbė, kad pajamos išaugo 47%, ir pasiekė 321 mlrd. VND. Kurioje 87 % šių pajamų gaunama iš žemės naudojimo teisių ir nekilnojamojo turto perleidimo. Bendrasis pelno marža sumažėjo nuo 33% tuo pačiu laikotarpiu pernai iki 3% šį ketvirtį.

Trečiąjį 2019 m. ketvirtį „TTC Land“ gyvena asocijuotos įmonės dėka.
Trečiąjį 2019 m. ketvirtį „TTC Land“ gyvena asocijuotos įmonės dėka.

Tiksliau, per tą laikotarpį SCR pajamos siekė 321 mlrd. VND, ty 47 % daugiau nei per tą patį laikotarpį. Tačiau COGS padidėjo 113%, todėl bendrovės bendrasis pelnas sudarė tik 8 milijardus dongų ir sumažėjo 89%. Trečiąjį ketvirtį pagrindinė SCR verslo veikla patyrė daug sunkumų dėl rinkos lėtėjimo. Nekilnojamojo turto perdavimo segmentas turėjo didžiausią dalį (sudarė 87%) ir patyrė net didelių nuostolių, o nuomos paslaugų segmentas, nors ir stipriai išaugo, absoliučios pajamos siekė tik 21 mlrd. dongų.

TTC Land pelną trečiąjį ketvirtį lėmė Hai Phong Plaza Trading Joint Stock Company akcijų perleidimas po beveik 18 mėnesių nuo perleidimo gavimo. Be to, SCR rezultatams didelę įtaką turintis veiksnys yra iš bendros įmonės gautas 137 mlrd. VND pelnas. Dėl to SCR pranešė apie beveik 170 milijardų dongų pelną, 4,5 karto didesnį nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje SCR turi 7 asocijuotas įmones, kurių bendras investicinis kapitalas (į savikainą) yra beveik 800 mlrd. eurų, ty 32% daugiau nei metų pradžioje.

Sukaupus 9 mėnesius, pajamos sumažėjo 64% iki 739 milijardų dongų. Patronuojančios bendrovės akcininkų pelnas po mokesčių išaugo 50% iki 304 mlrd. Taigi po 9 mėnesių įmonė įvykdė 25% pajamų plano ir 95% metų pelno.

Rugsėjo 30 d. „TTC Land“ turi daugiau nei 1 405 mlrd. VND trumpalaikių išankstinio apmokėjimo pirkėjų (išankstiniai mokėjimai arba indėliai iš klientų pagal nekilnojamojo turto perleidimo sutartis iš projektų). Ši suma, palyginti su antrojo ketvirčio pabaiga, sumažėjo 87 mlrd. VND.

Trečiąjį ketvirtį bendrovė sumokėjo 326 mlrd. dongų skolos, daugiausia trumpalaikių paskolų. Iki laikotarpio pabaigos „TTC Land“ pasiskolino 2 241 mlrd. VND. Skolos ir nuosavybės santykis yra 0,47 karto. Atsargos laikotarpio pabaigoje sudarė 4 295 mlrd. VND, ty 8% mažiau nei praėjusio ketvirčio pabaigoje. Kuriame didžiausias nebaigtas nekilnojamasis turtas yra Jamona City projektas (1 910 mlrd. VND).

Pelnas yra, bet rezultatas, kurį gauna akcininkai, yra tik akcijos. Artimiausiu dividendų mokėjimu „TTC Land“ įgyvendins planą išleisti daugiau nei 27,1 mln. akcijų dividendams akcininkams išmokėti. Emisijos norma yra 8%, tai reiškia, kad akcininkai, kuriems priklauso 100 akcijų, gaus 8 naujas akcijas.

Emisijos vertė yra 271 milijardas dongų. Emisijos kapitalas gaunamas iš nepaskirstyto pelno po mokesčių pagal audituotą 2019 metų pusmečio finansinę atskaitomybę. Diegimo laikas yra 2019 m. ketvirtasis ketvirtis, patvirtinus Valstybinei vertybinių popierių komisijai.

Suteikite daug lūkesčių 2019 m., tačiau „TTC Land“ turi daug neaiškumų.
Suteikite daug lūkesčių 2019 m., tačiau „TTC Land“ turi daug neaiškumų.

Akcininkai privalo gauti akcijas, tačiau lapkričio 4 d. TTC Land SCR akcijos pradėjo prekybos sesiją 6 200 dongų už akciją, kuri yra mažesnė už nominalią vertę, o rinkos kaina yra žemiausiame per pastaruosius 3 metus.

Ar „TTC Land“ virto „drakonu“?

2019 m. buvo daug trikdžių, susijusių su „TTC Land“ vyresniojo personalo darbu ir verslo kryptimi. Visais šiais dalykais siekiama padėti „TTC Land“ ištisus metus atgauti savo šlovę ir susigrąžinti „didžiojo žmogaus“ poziciją nekilnojamojo turto rinkoje.

Reiktų prisiminti, TTC Land yra naujas prekės ženklas Saigon Thuong Tin nekilnojamojo turto akcinė bendrovė, 2018 m. kovo 29 d. pakeisianti Sacomreal. Sacomreal yra Saigon Thuong Tin Real Estate Joint Stock Company (SCR) prekės ženklas nuo pirmųjų įkūrimo dienų. Šios įmonės įmonės kodas yra 0303315400, pirmą kartą įregistruota 2004 m. kovo 29 d., jos įstatinis kapitalas yra 11 mlrd. VND, o 2017 m. gruodžio 2 d. Šiuo metu „TTC Land“ pagrindinė buveinė yra adresu 253, Hoang Van Thu, Ward 2, Tan Binh District, Ho Chi Minh City.

14 „Sacomreal“ įsikūrimo ir veiklos metų visada buvo „Sacombank“ šešėlyje. „Sacomreal“ turi 11 akcininkų steigėjų, iš kurių 5 juridiniai asmenys ir 6 fiziniai asmenys. Įsikūrimo pradžioje pagrindinė šio verslo veikla buvo reklamos ir nekilnojamojo turto pardavimo paslaugų teikimas, nekilnojamojo turto teisinės, dizaino konsultacijos ir interjero dekoravimas… Iki 2005 metų Sacomreal diversifikavo verslo veiklą, daugiausia dėmesio skirdama investicijoms ir verslui būsto srityje.

2008 m. „Sacomreal“ tapo nekilnojamojo turto pramonės milžinu. Tačiau šis poveikis visiškai prieštarauja verslo mastui. Šiuo metu Sacomreal investuoja į tokius pastatų projektus kaip Hoa Binh daugiabutis Tan Phu rajone, Phu Loi 1 butas 8 rajone, Sacomreal-Generalimex biurų pastatas 1 rajone, prabangus daugiabutis Belleza 7 rajone…

2010 m., kai ponas Dang Hong Anh buvo direktorių valdybos pirmininkas, „Sacomreal“ įtraukė 100 mln. HNX akcijų. „Sacomreal“ įstatinis kapitalas įtraukimo į sąrašą metu buvo 1 000 mlrd. VND. Taigi, tik po 6 įsikūrimo metų Sacombank įstatinis kapitalas padidėjo beveik 91 kartą.

Tuo metu Sacomreal buvo ryški žvaigždė Hošimino nekilnojamojo turto rinkoje. Pirmosios HNX SCR akcijų prekybos sesijos uždarymo kaina buvo 26 100 dongų už akciją ir pateko į 10 didžiausių nekilnojamojo turto bendrovių, turinčių didžiausią kapitalizaciją akcijų rinkoje su 1 430 milijardų dongų, nuosavybės. iki 6,519 mlrd. VND.

Po 14 metų buvimo rinkoje Sacomreal paryškintas ženklas yra 3 specializuotų produktų linijų, tokių kaip Jamona (vila, miesto namas), Charmington (aukštos klasės butas), Carillon (vidutinės klasės butas), serija.

Pertvarkydama save į „TTC Land“, įmonė įdiegs centralizuoto valdymo modelį kurdama 5 pramonės korporacijas, atitinkančias 5 skirtingas TTC grupės pramonės šakas. Kuriame nekilnojamasis turtas laikomas pagrindine pramonės šaka.

Pervadintas į „TTC Land“, be civilinio nekilnojamojo turto projektų vystymo, kaip ir anksčiau, šis verslas plės savo veiklą nekilnojamojo turto pramonėje, pavyzdžiui, kurorto nekilnojamasis turtas, nekilnojamasis turtas, komercinio turto nuoma, pramoninis nekilnojamasis turtas, logistikos ir nekilnojamojo turto paslaugos.

Kurortų nekilnojamojo turto segmente „TTC Land“ mano, kad tai nauja sritis, tačiau perspektyvi ateitis, kai įmonei priklauso Bay Dam kompleksas Phu Quoc mieste. Šis projektas turi komercinį pavadinimą 305ha Ocean Lotus, esantis plačiame natūraliame paplūdimyje, su vaizdu į jūrą. „Ocean Lotus“ yra sudėtingas projektas, apimantis jūrų uosto miesto zoną, paslaugų pramonę, turizmą ir kurortą Phu Quoc salos pietuose.

Pertvarkymas iš Sacomreal į TTC Land nebuvo veiksmingas.
Pertvarkymas iš Sacomreal į TTC Land nebuvo veiksmingas.

Nuomojamo komercinio nekilnojamojo turto „TTC Land“ šiuo metu pradeda eksploatuoti „TTC Plaza Tay Ninh“. „TTC Land“ taip pat stato du projektus – „TTC Plaza Binh Thanh“ Hošimine. Hošiminas ir TTC Plaza Duc Trong Lam Dong mieste. 2018 m. ši įmonė įdiegs dar du projektus – TTC Plaza Da Nang ir TTC Plaza Hai Phong. „TTC Land“ vystomi komercinių centrų projektai yra didelės apimties projektai, esantys judriose rajono vietose.

Pramonės parko nekilnojamojo turto srityje „TTC Land“ per savo įmones nares valdo Thanh Thanh Cong Industrial Park (TTCIZ) Tay Ninh mieste, kurio plotas yra 1020 ha, Tan Kim pramonės parkas, besiplečiantis Long An mieste, daugiau nei 53 ha. Pramonės parkai išsidėstę pagrindiniame pietų ekonominiame regione ir šių dviejų pramonės parkų užimtumas pasiekė 60%.

Kalbant apie nekilnojamojo turto paslaugas, „TTC Land“ turi du narius: „TTC Land Services“, kuri specializuojasi konsultuojant ir platinant nekilnojamąjį turtą su daugiau nei 250 profesionalių konsultantų, ir „TTC Land Management“, kurios specializacija yra valdymas ir eksploatavimas. , eksploatuoja nekilnojamąjį turtą. Abi šios įmonės turi ilgametę patirtį, sukauptą vadovaujant Sacomrel.

Šiuo metu „TTC Land“ bendras turtas siekia beveik 17 000 mlrd. VND, o švarios žemės fondas – daugiau nei 1 500 hektarų, kurio pakanka įmonei vystytis per ateinančius 15 metų. „TTC Land“ veiklos mastas neapsiribos tik pietų regionu, kaip Sacomreal laikais, bet ir išplės savo investicinę veiklą Šiaurės, Centriniame ir Pietų regionuose. Pagal korporacijos modelį „TTC Land“ šiuo metu turi 7 blokus su 24 specializuotais skyriais.

2019 m. „TTC Land“ užsibrėžė tikslą gauti 2 969 mlrd. VND grynųjų pajamų, o pelną prieš apmokestinimą – 340 mlrd. VND, atitinkamai 2% ir 6% daugiau, palyginti su praėjusių metų rezultatais. Numatoma dividendų norma yra ne mažesnė nei 7%.

Tačiau viskas, ką TTC Land čia gauna, yra nestabilumas!

Bài viết cùng chủ đề: