8 lượt xem

Lời Phật dạy về luật nhân quả báo ứng | Thiennhan

Priežastis ir pasekmė sukasi 3 gyvenimus be nuostolių

Kalbant apie priežasties ir pasekmės dėsnį, daugelis manytų, kad tai prietaringa sąvoka. Taip pat yra žmonių, manančių, kad priežastis ir pasekmė yra neaiški ir netikra budizmo samprata. Ateistams priežastis ir pasekmė – tik fantazija.

Sąvoka „priežastinis ryšys“ reiškia priežasties ir pasekmės karmą. „Priežastis“ reiškia priežastį arba iš anksto nulemtą. „Vaisiai“ yra rezultatas arba atpildas.

Budistinėse sutrose sakoma: „Priklauso nuo laiko, rezultatai atgis“, tai yra tai, ką padarėme net po to, kai šimtai tūkstančių kalpų nebuvo prarasti, tik laukiame pakankamai priežasčių ir sąlygų. , rezultatus atpažinsime patys.

loi-phat-day-ve-luat-nhan-qua-bao-ung-1

„Nirvanos sutroje“ taip pat mokoma: „Geri ir blogi pranešimai yra kaip paveikslėliai, priklausantys nuo paveikslo; „trys priežasčių ir pasekmių pasauliai be nuostolių“, tai yra: geras ir blogas atpildas yra kaip šešėlis paveiksle, priežastis ir pasekmė per tris gyvenimus sukasi be nuostolių. Kaip elgsitės su šiuo pasauliu, pasaulis taip pat reaguos. Priežastis o pasekmės yra pagrindinis dėsnis per visą gyvų būtybių tapsmą ir žūtį iš vieno gyvenimo į kitą, net į visatą, ir viskas neturi judėti ar keistis atsitiktinai.neracionalus, bet visada paklūstantis priežasties ir pasekmės dėsniui .

Viskas pasaulyje turi priežastį ir pasekmę. Priežastis ir pasekmė nėra reguliuojamos ir nesukurtos jokio žmogaus ar dievo, o yra egzistencijos dėsnis objektyviai, tyliai, tyliai, bet visada teisingas, tikslus ir nepaprastai veiksmingas.

Nemanykite, kad tai, ką padarėte niekam nematant, dievai nežino, kad velnias nėra geras, iš tikrųjų kiekvienas jūsų atliktas geras darbas vėliau taps jums palaima; Kiekvienas blogas poelgis, kurį padarysite, taps atpildu, karma, kurią turėsite prisiimti ateityje. Priežastis ir pasekmė niekam negaili, niekas negali išvengti priežasties ir pasekmės. Kiekvienas žmogaus veiksmas galiausiai turės tą pačią priežastį ir pasekmes.

loi-phat-day-ve-luat-nhan-qua-bao-ung-2

Jei pasėsi gerumą, gausi gerų rezultatų

Teigiama, kad kariaujančių valstybių laikotarpiu tarp Manh Thuong Quan sekusių pavaldinių buvo svečias vardu Phung Hoanas. Šis asmuo paprastai neturi išskirtinio talento, tačiau iš prigimties yra ištikimas ir patikimas. Manh Thuong Quan namuose jis pritraukė tūkstančius svečių, išlaidavimas ir valgymas taip pat buvo problema, todėl jis turėjo skolinti palūkanas Tiet kaimelio (jo žemės) žmonėms su palūkanų paskolomis, kad gautų daugiau pajamų. Pamačiusi, kaip namų tvarkytoja duoda knygas, praneštų Manh Thuong Quan, kad pinigų namuose užtenka naudoti tik 1 mėnesiui. Manh Thuong Quan pakvietė Phung Hoaną atvykti ir paskyrė jam surinkti palūkanų skolą Tiet kaime. Atvykęs, pamatęs, kad visi skolininkai yra vargšai, Phung Hoanas liepė sudeginti visas debeto knygas.

Jis pakvietė Tiet kaimelio gyventojus ateiti ir pranešti, kad: „Mh Thuong Quan skolina skolą ne siekdamas pelno, o tam, kad leistų žmonėms užsidirbti pragyvenimui ir įkurti verslą. Manh Thuong Quan savo namuose valgo kelis tūkstančius svečių, o išlaidų nepakanka, todėl jis nenoriai turi rinkti palūkanas, kad galėtų pamaitinti svečius. Dabar pinigų turintys žmonės raštiškai pasižadėjo mokėti, bet vargšai negali mokėti, yra atleisti. Manh Changjun, prašau, padarykite tai dėl Xue kaimelio žmonių, tai tikrai gėda! Kai žmonės tai išgirdo, jie visi nusilenkė padėkoti ir gerbė Manh Thuong Quan kaip jo tėvus.

loi-phat-day-ve-luat-nhan-qua-bao-ung-3

Žinodamas, kad Phung Hoanas savavališkai sudegino debeto raštelį, Manh Thuong Quan buvo labai piktas. Phung Hoanas sakė: “Tietų žmonės iš prigimties yra nelaimingi, tai, ką aš deginu, nėra kita skola. Nors aš jam neatnešiau pinigų, aš atnešiau jam gerumą. Mačiau pinigus ir gražias moteris namuose. Jie visi turi viską, tik trūksta žmogiškumo“.

Išgirdęs Phung Hoan tai sakant, Manh Thuong Quan tylėjo ir turėjo tai paleisti, bet širdyje vis tiek jautėsi nepatogiai. Vėliau kažkas atmetė Manh Thuong Quan ir karalių Qi, todėl jis tapo generolu, o tik grįžo į Tiet kaimą pavalgyti likimo. Tai pamatę Manh Thuong Quan svečiai taip pat išsiskirstė, bet tik Phung Hoanas liko šalia jo, laikydamas vadeles, kad vairuotų automobilį savininkui. Kai jie ką tik grįžo į Tiet kaimą, žmonės neprieštaravo, nuėjo šimtą mylių pasitikti Manh Thuong Quan, taip pat pasiūlė ryžių ir vyno, pasveikino ir paminėjo seną geranorišką istoriją. Manh Thuong Quan suprato, ką Phung Hoanas padarė dieną prieš tai, atsisuko ir pasakė: „Esu per daug sutrikęs, praeityje vis tiek jį kaltinau. Dabar suprantu, ką reiškia žmogiškumas, kurį man nupirkai“.

loi-phat-day-ve-luat-nhan-qua-bao-ung-4

Suprasti priežasties ir pasekmės dėsnį kasdieniam auginimui

Neatsitiktinai Šakjamunis tėvas Tu daugumoje sutrų mokė priežasties ir pasekmės dėsnį. Kiekviename jo mokyme yra begalė reikšmių, tačiau tai nėra tokia riba, kad visos jaučiančios būtybės suvoktų ryšį tarp savo ankstesnio gyvenimo priežasties ir pasekmės bei jų pasekmių kitame gyvenime.

Budos mokymai apie priežastį ir pasekmę sako, kad priežastingumas niekam negaili. Jei gyveni atšiauriai, kiti su tavimi elgsis šiurkščiai. Jei būsi dosnus, kiti su tavimi tikrai nelygins ir neskaičiuos. Jei esate švelnus ir tolerantiškas, nuoširdus su visais, kažkas tikrai norės būti su jumis bėdų viduryje. O jei siekdamas asmeninės naudos gyveni dvigubu melu, niekas nenori suartėti su tokiu klastingu žmogumi.

loi-phat-day-ve-luat-nhan-qua-bao-ung-5

Yra žmonių, kurie niekina priežastį ir pasekmę, pilni trijų blogybių – godumo, neapykantos ir kliedesių, ir kalba karminiais žodžiais. Tada, kai įvyksta atpildas, jau per vėlu gailėtis. Daugelis žmonių daro piktus darbus nepaisydami gudrybių, nes netiki priežastimi ir pasekme. Tik tie, kurie bijo priežasties ir pasekmės ir supranta, kad priežastis ir pasekmė niekam negaili, gali kaupti nuopelnus, šlovę ir turtus visam gyvenimui. Kai suprasime Budos mokymų apie priežasties ir pasekmės dėsnį prasmę, nesvarbu, ką darysime ar sakysime, turėsime galvoti apie gerus ar blogus rezultatus. Tai padeda kiekvienam žmogui nerizikuoti, nerūpestingai kalbėti ir patirti skaudžių pasekmių dabar ir ateityje.

Žiūrėti daugiau: Kodėl žmonės „būna švelnūs“, bet ne „gerai susitinka“?