20 lượt xem

Thuyết minh về một loài hoa hay loài cây mà em yêu thích | Thiennhan

[Văn mẫu 8] Parašykite rašymo pratimą Nr. 5, 8 klasė, 4 tema: Pristatykite apie savo mėgstamą gėlę ar augalą, paaiškinkite apie jums patinkantį augalą ar gėlę.

Komentaruose pristatykite savo mėgstamos gėlės ar augalo pavadinimą geriau suprasti kiekvienos gėlės, augalo savybes ir jų naudą gyvenimui

Tema: Parašykite aiškinamąjį rašinį apie jums patinkantį augalą ar gėlę

Jūs žiūrite: Gėlės ar augalo, kurį mėgstate, aprašymą

Namų darbų instrukcijosPaaiškinkite apie jums patinkančią gėlę ar augalą

Pirmas. Temos analizė

– Reikalavimai užduočiai: paaiškinkite jums patinkančio augalo ar gėlės kilmę, savybes, reikšmę ir poveikį.

– Testo objektas: jums patinkantis augalas ar gėlė

– Testo atlikimo būdas: demonstravimas

2. Pagrindiniai taškai reikia dislokuoti

1 argumentas: paaiškinkite to augalo ar gėlės kilmę ir savybes

2 argumentas: šios gėlės ar augalo vaidmuo ir poveikis

3 argumentas: Kaip vertinate savo mėgstamą gėlę ar augalą?

3. Padarykite kontūrą pristatyti gėlę ar augalą

1. Pamoka: Pavadinkite savo mėgstamą gėlę ar augalą.

2. Korpusas: Paaiškinkite augalų ir gėlių savybes ir savybes.

  • Kokios yra išskirtinės gėlių (medžių) savybės: kilmė, stiebas, lapai, žiedai, pumpurai, vaisiai.
  • Koks yra gėlės ar augalo vaidmuo ir poveikis? medicininis; gauti rezultatus ir pan. (jei galite cituoti konkrečius duomenis, tuo geriau).

3. Išvada: Apibūdinkite, kaip jaučiatės dėl savo mėgstamos gėlės ar augalo. Taip pat galima pasimokyti apie gyvenimo šalia gamtos malonumą ir naudą.

4. Minčių žemėlapis

Ištirkite daugiau: Paaiškinimas apie persikų medį Tet atostogų metu

———

Pavyzdinis tekstas nuorodai Paaiškinkite apie jums patinkančias gėles ar augalus

1 rašinio pavyzdys

Paaiškinimas apie pomelo medį

Greipfrutų medis yra vienas iš žinomų vaismedžių ir turi didelę ekonominę naudą žmonėms. Taigi natūraliai pomelo medis prisirišo ir pamilo visų.

Greipfrutai kilę iš Pietryčių Azijos, Indokinijos, Kinijos ir Indijos, moksliškai žinomi kaip Citrus Grandis, priklausantys citrusinių šeimai, mėgstantys karštą ir drėgną klimatą, todėl gali būti auginami tik karštuose atogrąžų ir subtropikų regionuose. Angti salose (Karibų jūroje – Amerikoje) taip pat yra pomelų, bet greipfrutų, mokslinis pavadinimas Citrus pradisi, dar žinomas kaip Pomelo pomelo. Vakarai mėgsta greipfrutus, priešingai nei Rytai, mes mėgstame greipfrutus, nes jie yra sultingesni.

Greipfrutų medis yra mažas, daugiametis medis, galintis gyventi daugiau nei 30 metų, priklausomai nuo veislės ir priežiūros. Greipfrutas – didelis medis, suaugęs vidutiniškai apie 3-4 m aukščio, žievė blyškiai geltona, kartais stiebo plyšiuose būna sulčių. Iš kamieno padalintas į tris dideles šakas, iš trijų didelių šakų padalintas į daugybę šakų, šakos su ilgais, smailiais spygliais. Greipfruto lapai voratinkliniai, lapų ašmenys kiaušiniški, 10–12 cm ilgio, 5–6 cm pločio, abu galai buki, sveiki, kieti, lapkočiai dideliais sparnais.

Greipfrutų žiedai labai gražūs. Greipfrutų žiedai yra dramblio kaulo baltumo, dvigubi žiedai su penkiais žiedlapiais, kurie lenkiasi aplink geltonus kuokelius kaip rudens saulės spalva. Greipfrutų žiedai auga ne pavieniui, o auga kekėse kartu. Kiekviename klasteryje yra nuo šešių iki dešimties gėlių. Greipfrutų žiedai labai kvapnūs. Kvapas lengvas, ne atšiaurus, bet sklindantis vėjyje, o tai labai malonu.

Greipfrutas rutuliškas didelis, stora odelė, spalva priklauso nuo veislės. Lygi, blizgi greipfruto oda. Žvelgiant iš tolo, pomelai džiugina akį. Greipfrutų sėklos yra baltos, plokščios, labai naudingos daugeliui gerų vaistų.

Greipfrutų šeima yra labai turtinga ir įvairi. Vietnamas yra vienas iš pomelo kilmės regionų, todėl yra daug pomelo veislių, yra daug pusiau laukinių karčiųjų ir rūgščių veislių, tačiau taip pat yra daug skanių veislių, tokių kaip Doan Hung pomelo, Dien pomelo, Phuc Trach pomelo, Thanh. Tra pomelo, pomelo. Roi metai, žaliaspomelis, Bien Hoa pomelo…

Greipfrutų medis turi daug naudos mūsų gyvenimui. Kvepiantys pomelo žiedai dažnai naudojami vainikams pinti ir arbatai marinuoti. Arbata, marinuota su pomelo žiedais, tapo ypatingu vietnamiečių gėrimu. Greipfrutų žiedai taip pat naudojami su pomelo žievele gaminant šampūną mamoms ir seserims, nes jis ne tik labai švarus, bet ir labai kvapnus.

Kiekvienų metų rugpjūtis yra sunokusių greipfrutų sezonas. Prinokę pomelai nuskinami ir pilno mėnulio dieną auginami smilkalams. Pomelai po meistriškai dekoruotomis rankomis sukuria juokingas formas rudens vidurio vaisių padėklui. Todėl ruduo asocijuojasi su pomelo medžiais.

Be to, pomelas taip pat perdirbamas į daugelį sveikų maisto produktų, tokių kaip salotos, greipfrutų arbata, greipfrutų sultys ir kt. Šiuose patiekaluose yra daug vitaminų, naudingų odai ir virškinimo sistemai. Todėl greipfrutas taip pat naudojamas vaistuose, skirtuose gydyti tokias ligas kaip pilvo skausmas, virškinimo sutrikimai, gelta ir kt.

Greipfrutų augintojai, norintys gauti didelį derlių, turi turėti savų paslapčių. Jie turi atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius: Augalų veislė turi būti standartinė, medžių priežiūros technika turi būti sumani ir tiksli ir tt Be to, kad augalai gerai augtų ir vystytųsi, tai taip pat priklauso nuo natūralių veiksnių, tokių kaip: Dirva drėgna, poringa tekstūra, švelnus klimatas, vandens tiekimas augalams turi būti švarus, trąšų užtenka, tinkamu laiku…

Greipfrutų medis turi daug naudos mūsų gyvenime. Tai universalus augalas, padedantis didinti žmonių gyvąjį kapitalą. Todėl pomelo medžiai visada yra visų mylimi ir gerbiami.

Ištirkite daugiau: esė apie fenikso medį pavyzdys

2 esė pavyzdys

Aprašomasis rašinys apie gėlę ar augalą 8 klasei

Rožės pasirodo žemėje ilgą laiką, kilusios iš vidutinio ir subtropinio šiaurinio pusrutulio regionų. Pas mus rožės auginamos visur – nuo ​​kalnuotų vietovių, vidurio iki deltų. Rožės, kaip puikios gėlės, pasižyminčios ryškiomis spalvomis ir aristokratišku kvapu, yra mėgstamos ir puoselėjamos daugelio žmonių. Todėl jis tampa pažįstamas kasdieniame gyvenime.

Daugelis rožių veislių yra vietinės kilmės, kai kurios iš jų kilusios iš Kinijos ir Europos šalių. Dažnos raudonos rožės, žemi medžiai minkštomis šakomis, augantys krūmuose. Gėlės nedaug žiedlapių, ryškiai raudonos, žydi ištisus metus, dažnai auginamos vazonuose, vazonuose priešais namus.

Cinamoninės rožės auga kekėmis šakų viršūnėse, mažos raudonos vėliavėlės, ryškiai geltonos piestelės, kvapnus aromatas. Moterys dažnai naudoja cinamono rožes, kad aukotų Budai pilnaties dieną, pirmąją mėnulio kalendoriaus dieną.

Baltos gėlės, daugiasluoksniai sparneliai, bet ploni ir švelnūs, švelnaus kvapo, naudojami itin prabangiai papuošti svetainę. Žiedlapiai, sumaišyti su medumi ir kumkatais, yra labai geras vaistas nuo kosulio vaikams.

Balta rožė stambesnė, sparnai rausvai balti, medis vidutinio aukščio, labai ištvermingas. Didelė aksominė rožė, tamsiai raudoni žiedlapiai, ilgai išliekanti, kvapni, labai brangi.

Aukščiau paminėtos rožių rūšys atsiranda nuo kaimo iki miesto vietovių, auginamos daugelyje parkų, traukiančių turistų susižavėjimą. Tačiau rožių mylėtojai negali ignoruoti laukinių rožių, dar vadinamų erškėtuogėmis, mažų medžių, minkštų šakų, besidriekiančių visur. Laukinės rožės auga siūlų kekėmis, gražios ir mielos! Ant tvoros sienos žydi laukinių rožių krūmai, išmarginti poetiškais ir ramiais bruožais mylimam namui ir gatvės kampeliui.

Pastaraisiais metais į mūsų šalį atvežamos rožių veislės auginamos pagal šiuolaikinius techninius procesus Da Lato šiltnamiuose. Olandiškos rožės tamsiai raudonos, oranžinės geltonos, prancūziškos – ryškiai geltonos, pavieniais žiedais, storais sparneliais, ilgo šviežumo, gali būti gabenamos dideliais atstumais, labai tinka eksportui, o naudojimui reikia vis daugiau didžiųjų miestų gyventojų.

Rožių augalus gana lengva auginti, lengva prisitaikyti prie skirtingo klimato. Rožės auginamos auginiais ir auginiais. Rinkitės stambias šakas, ne senas, ne jaunas, nulupkite žievės gabalėlį ir tada uždenkite aplinkui sumaišytu purvu, sandariai suriškite, laistykite kasdien, palaukite, kol įsišaknys, tada nupjaukite ir pasodinkite. Po kurio laiko, šakelei išsišakojus, medelį patręšti, kad jis augtų.

Rožės mėgsta šviesą ir joms reikia pakankamai drėgmės. Tačiau rožių augalus dažnai pažeidžia kenkėjai, tokie kaip stiebiniai vikšrai, vikšrai ir lapus mintantys vikšrai. Todėl augintojai turi reguliariai purkšti, gaudyti kenkėjus ir karpyti senus lapus, kad augalai išliktų žali. Kartą per metus jį reikia nupjauti. Kas kelerius metus vieną kartą nupjaukite skausmą (prie žemės), kad atjaunintumėte medį.

Persimomedis žydi, kiekvienos šakos viršūnėje daug pumpurų, prilygsta snukiams, apvyniotų šviesiai žalios taurelės sluoksniu. Seserų ir brolių pumpurai čiulba, tyliai ruošiasi dienai parodyti savo grožį ir kvapą. Žiedpumpuriai geria nakties rasą ir maudosi ryto saulės šviesoje, pamažu atsiveria. Tie raudoni žiedlapiai, atrodo taip mielai! Kai gėlė žydi, ji demonstruoja savo ryškiai geltoną piestelę, išskleisdama kvapnų aromatą, pritraukiantį drugelius ir bites. Žiedlapiai gražūs kaip kūdikio lūpos.

Rožės žydi ištisus metus, bet dažniausiai žydi pavasarį. Anksti ryte, stovėdami ir stebėdami ką tik pražydusias rožes, putojančius ryto rasos sparnus, plaukiančius smilkalus, pajusime meilės gyvenimui jausmą. Jaunuoliai skolinasi rožes, kad išreikštų savo aistringą ir nuoširdžią meilę. Rožės garbinamos kaip gėlių karalienės – amžinai gražinančios žmogaus gyvenimą.

Daugiau pasiūlymų jums: 3 geriausi trumpi aiškinamieji rašiniai apie bambuką

3 esė pavyzdys

8 rašinio pavyzdys, paaiškinantis gėlių ar medžių rūšį

Kasmet, kai pietuose žydi ryškiai geltona abrikosų žiedų spalva, šaltuoju pavasario oru pradeda žydėti ir persikų žiedų šakos. Persikų žiedai jau seniai buvo nepakeičiamas pavasario medis šiaurėje.

Persikų žiedai yra gausūs vidutinio klimato kraštuose. Persikas Vietname atsirado nuo seno. Pavasarį lankydamiesi Nhat Tan gėlių kaimelyje, Ngoc Hoa Hanojuje… pamatysite tūkstančius persikų eilių. Daugelyje šiaurinių kalnuotų vietovių yra natūraliai augančių persikų miškų, kurių persikų šaknys žydi.

Mokslinis persikų pavadinimas yra Prunus persica. Yra keturios pagrindinės persikų veislės. Gražiausia veislė bene persikas. Persikų žiedas turi daug žiedlapių, sukrautų vienas ant kito tamsiai rožinės spalvos. Beržas auginamas dėl žiedų. Antroji veislė – išblukusi persikų veislė su penkiais žiedlapiais ir rausvai rausvais žiedlapiais. Persikai nublunka netinkamos gėlės auginamos vaisiams. Reta baltų persikų veislė, nedidelis medelis su mažais žiedais, grynos baltos spalvos. Vargšai persikai turi tamsiai raudonus žiedus, sunkiai auga, sunkiai prižiūrimi.

Persikų žiedai žydi žiemos pabaigoje ir ankstyvą pavasarį, kai tas šaltis užleidžia vietą šiltam orui. Švelniai šlapdribais persikų žiedai išskleidžia sparnus, kad užfiksuotų dangaus ir žemės esmę. Persikų sparneliai yra minkšti ir lygūs kaip aksomas. Persikai auga atskirais žiedais, o ne kekėmis. Persikų žiedai dažniausiai žydi 4-5 dienas, o vėliau nuvysta. Persikų žiedai yra labai gražūs, bet nelengva per Tet šventę gauti gražių persikų šakų garbinimui. Kasti vaisius yra mažiau darbo jėgos, bet kasant šakas aukurui reikia labai įmantriai tręšti. Nuo šakų pjovimo iki lapų pjovimo, medžių lankstymas skirtingose ​​​​padėtyse turi būti labai kruopštus ir sumanus. Maždaug 15 dienų iki Tet reikia nuskinti lapus, kad pirmąją Tet dieną iškasti netinkami žiedai.

Persikų gėlės prisideda prie jūsų kalnų sodo ir mažo namo grožio nuo Tet iki pavasario. Be žalių banh chung, raudonų kupetų, metų pabaigos padėklas yra maža persiko šakelė, kuri suteikia šilumos kiekvienai šeimai. Persikas taip pat yra didelės pajamos Tet atostogoms žmonėms, auginantiems persikų šakas, kurios paprastai kainuoja nuo 30-45 tūkst. VND, o gėlių kaimuose kiekvienas medis, priklausomai nuo rūšies, turi nuo šimto tūkstančių iki vieno milijono VND. Persikų žiedai taip pat siejami su persikų medžių pomėgiu Tet atostogų metu. jie rankiniu būdu lenkia ir genimi šakas pagal savo estetiką.

Persikas yra šventa gėlė kartu su žaliu Chung pyragu, kuris yra būtinas tradicinėje tautos Tet šventėje. Į Vietnamą atvykstantys turistai dažnai dovanų renkasi persikų šakeles. Išeiviai, žiūrėdami į persikų šakeles, prisimena savo tėvynę.

Nuo seniausių laikų tas persikas laikomas pažįstama poezijos tema. Įprasti kūriniai, tokie kaip Nguyen Du „Kieu pasaka“, „Vu Dinh Lien“ „Ong Do“… visi yra raudonos persiko spalvos.

Be to, iš persikų gaminami labai veiksmingi vaistai. Persikų žiedai gaminami kaip veido kaukė, suteikianti moterims vėsią, lygią ir rausvą odą. Kartu su daugeliu kitų vaistinių žolelių iš persikų gaminami labai veiksmingi vaistai sąstingiui ir vidurių užkietėjimui gydyti. Tas garsus gydytojas Tue Tinhas savo garsiojoje medicinos knygoje paminėjo daugybę persikų žiedų panaudojimo būdų.

Pavasarį seka pavasaris, laikas bėga ir nebegrįžta, gyvenime daug pokyčių, tačiau persikų žiedai vis dar yra nepamainoma gėlė kiekvienoje tradicinėje mūsų tautos Tet šventėje. Vis dar prisimenu ikimokyklinio amžiaus vaikų eilėraštį apie persikų medžius šio straipsnio pabaigoje:

Persikų medis priešais alėją

Dėmėti rožių pumpurai

Mes tik tikimės

Netrukus žydi persikų šakos

Mažas persikų žiedas

Švieži rožiniai persikų žiedlapiai

Kai matau besišypsančias gėles

Pavasaris ateina.

———

Štai keletas esė pavyzdžių Paaiškinkite apie jums patinkančią gėlę ar augalą surinko ir dalijasi FGate. Tikimės, kad šis dokumentas padės jums turėti daugiau žodyno ar papildomo turinio, kuris praturtins jūsų rašymą. Be to, galite peržiūrėti daugybę kitų 8 klasės dokumentų pavyzdžių, kurie reguliariai atnaujinami doctailieu.com. Sėkmės studijose!

Paskelbė: FGate

Kategorija: Literatūra 8